31 okt 2025

Ingrid Berger Myhre – Terms & Conditions 

Foto: Henrik Follesø Egeland

Hoe gebruiken we het lichaam als geleider van de taal? Onder welke omstandigheden moet het lichaam de taal verlevendigen, bijstellen of tegenspreken? En wat doe je met verschillende interpretaties van woorden? 

Gesproken taal wordt altijd begeleid door gebaren. We zetten onze woorden kracht bij, of verzachten ze, we verlengen de betekenis of wuiven haar weg. Het stille contract tussen taal en beweging is onderwerp van de aanstekelijke performance Terms & Conditions van Ingrid Berger Myhre. 

Etymologie is een deel van de taalkunde dat onderzoekt waar woorden vandaan komen. Het kijkt naar de verbanden tussen ideeën en betekenissen, en hoe deze veranderen door de tijd heen, afhankelijk van hoe we ze gebruiken. Je kunt etymologie zien als een kaart die toont hoe woorden bewegen en met elkaar verbonden zijn. Berger Myhre gebruikt dit om na te denken over hoe taal zich beweegt, bijna zoals in een dans. Met spelletjes en opdrachten onderzoekt ze letterlijke en figuurlijke betekenissen, hoe ons lichaam taal begrijpt, hoe gedachten zich verbinden, hoe woorden veranderen en hoe woordgrappen werken.


Datum:

Terms & Conditions vindt plaats op vrijdagavond 31 oktober 2025.

Hou deze pagina en onze socials in de gaten voor meer details.

Locatie:

Marres, Huis voor Hedendaagse Cultuur
Capucijnenstraat 98, Maastricht

Foto: Henrik Follesø Egeland
Foto: Tale Hendnes

Ingrid Berger Myhre

Ingrid Berger Myhre (1987, Oslo, Noorwegen) is een choreograaf en performer, gevestigd in Brussel. Ze behaalde een master in Choreografie: Onderzoek en Performance aan ex.e.r.ce, het Choreografisch Centrum in Montpellier, en verdiepte later haar kennis van dansprojecten aan het Research Studio’s-programma van P.A.R.T.S. Sinds 2015 ontwikkelt ze haar werk als verbonden kunstenaar bij Dansateliers Rotterdam, periodiek met de steun van het Fonds Podiumkunsten en het Advancing Performing Arts Project (apap) netwerk.

Taal en semiotiek vormen centrale elementen in het artistieke werk van Berger Myhre. Haar nieuwsgierigheid naar hoe we dans lezen en begrijpen, komt tot uiting in pretentieloze en humoristische voorstellingen. Met haar eerste twee producties geselecteerd voor Aerowaves, is haar werk sinds 2018 uitgebreid getourd door Europa, op festivals en locaties zoals SPRING Festival, Tanzwerkstatt Europa, Kaaitheater, STUK, Sommerszene en meer. Haar langdurige en voortdurende samenwerking met componist en geluidskunstenaar Lasse Passage kent vele vormen, waarvan de meest recente de podiumvoorstelling No Dreams, No Gold (2025) is.

Sinds 2020 wordt Berger Myhre internationaal ondersteund door Caravan Production.

Credits

Onderzoek en regie: Ingrid Berger Myhre
Performer: Ingrid Berger Myhre
Ontwikkeld in samenwerking met: Yuhan Ashley Ho, Calvin Carrier, Hilde Ingeborg Sandvold
Externe blik: Sara Manente, Geert Belpaeme
Residenties: STUK, Leuven (BE), Bora Bora, Aarhus (DK)
Coproductie: Bærum Kulturhus (NO)
Ondersteund door: Au Jus, Brussel (BE), I Am Undone (NO), Vlaamse Gemeenschap (BE)
Productie: Caravan Production (BE)

Performance of gestures

Het tweeluik over ‘performance of gestures’ van Amparo Gonzalez Sola en Ingrid Berger Myhre is een vervolg in de lange Marres-traditie van de taal van het lichaam. Ook The Floor is Lava (2019) van de kunstenaars Sander Breure en Witte van Hulzen en Museum Motus Mori (2019) van de choreografe Katja Heitmann, waren hieraan gewijd.

Voor de pers

Voor persverzoeken, beeldmateriaal en interviewaanvragen kun je contact opnemen met communicatie@marres.org.

Partners / Met dank aan:

Bærum Kulturhus (NO), Au Jus, Brussel (BE), I Am Undone (NO), Vlaamse Gemeenschap (BE), Caravan Production (BE)

Marres ontvangt structurele steun van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de Provincie Limburg en de Gemeente Maastricht.